PROJEKTY

Přijďte se podívat do dokončených minipivovarů

Pivovar Dobry Browar

PUBBY  - 11 hl

Do města Gniezno, které dnes patří mezi nejstarší polská města, dodaly PACOVSKÉ STROJÍRNY další kompletní pivovar. Instalace pivovaru s měděnou varnou z řady PUBBY o objemu 11 hl proběhla na konci roku 2017 a byl již zahájen zkušební provoz. Pivovar je situován v blízkosti historického centra a stal se již desátým pivovarem dodaným na polský trh z dílen PACOVSKÝCH STROJÍREN.

 

 

Pivovar Klubopiwiarnia, Lodž

PUBBY  - 11 hl

Na konci června 2017 proběhlo zahájení provozu restauračního minipivovaru ve městě Lodž, které je třetí největší město v Polsku. Nerezová varna s mosaznými prvky o velikosti 11 hl je umístěna v prostoru restaurace. CK tanky si mohou návštěvníci prohlédnout nejen skrze okna z venku restaurace, ale kochat se jimi mohou i hosté uvnitř restaurace díky skleněným průzorům. Pivovar se nachází v samotném centru města Lodž v blízkosti známé Piotrkowské ulice, která je 4 000 m dlouhá a je vyhledávaným místem zábavy místních obyvatel a také turistických návštěvníků města.

 


 

Pivovar Hnanice, Hnanice

KEGGY - 5,5 hl

 Na jižní Moravu za pivem

V prosinci 2016 vyhrály PACOVSKÉ STROJÍRNY výběrové řízení na dodávku minipivovaru na klíč do Hnanic u Znojma. Srdcem pivovaru je měděná varna o objemu 5,5 hl/várku a dva přetlačné tanky o objemu 5 hl, které jsou výjimečné svým měděným opláštěním. Tyto tanky a varna jsou umístěny v pivovarské restauraci, která byla zcela nově vybudována, stejně jako zázemí pivovaru a prostory přiléhajícího penzionu. V  pivovaru se nachází otevřená kvasná káď o objemu 10 hl, tři cylindrokónické tanky každý o objemu 10 hl, ležácký tank o objemu 10 hl a přetlačný tank o objemu 10 hl. Velkým soupeřem při této realizaci byl čas, jelikož pivovar musel být zprovozněn do konce dubna. Proto velké díky patří všem, kteří se na realizaci této zakázky podíleli. Odměnou za dobře vykonanou práci je další objednávka ležáckých tanků na rozšíření Pivovaru Hnanice. Dva 10 hl ležácké tanky jsme dodali v červnu a další dva dodáme do konce srpna. Na jižní Moravu proto již nemusíme jezdit jen za vínem, ale také za dobře vychlazeným pivem. Dej Bůh štěstí!

 
 

 
Pivovar  Zapanbrat, Polsko

CRAFTER - 33 hl

V prosinci 2016 byl zahájen provoz pivovaru v polském městě Zywiec, které leží nedaleko od česko-polských hranic. Investorem je rodinná firma, která vlastní firmu na výrobu uzenin. Do svého podnikání se rozhodli ještě přidat malý průmyslový pivovar, který byl dodán ve dvou etapách, první část obsahovala sladové a várenské hospodářství a předmětem druhé části bylo ležácké hospodářství.

Dodaná varna je o velikosti 30 hl se dvěma nádobami a vířivou kádí, která je již připravena k budoucímu rozšíření o mladinovou pánev. Cylindro-kónické tanky jsou ve velikostech 30 hl, 60 hl a 90 hl. Investor plánuje vařit především piva s horním kvašením, která jsou na polském trhu velmi populární.

 
Pivovar  Hostivar H2

CRAFTER - 33 hl

Nejlepší referencí je bezpochyby spokojený zákazník, kterým se pro nás hrdě stala společnost Pivo Hostivar. V roce 2015 jsme zákazníkovi dodali Pivovar Trautenberk do Horní Malé Úpy, ležící až ve výšce 1045 m. n. m. v Krkonoších, a v současné době pro společnost Pivo Hostivar dokončujeme montáž dalšího pivovaru v Horních Měcholupech.

Současný pivovar v Horních Měcholupech nahradí trojnásobně větší technologie dodaná z PACOVSKÝCH STROJÍREN. Pivovar Hostivar se skládá z dvounádobové varny o objemu 33 hl, vířivé kádě, která je na společné pochozí plošině. Pivovar dále tvoří ležácké tanky o objemu 60 hl, kvasné kádě o objemu 60 hl a cylindrokónické tanky o objemu 30 hl. Kompletní pivovar dotváří ostatní zařízení jako šrotovník sladu, výrobník glykolu, kompresor, vyvíječ páry, čerpadla, CIP nádoby, plnička KEG sudů atd.

 

Pivovar AleBrowar, Lebork Polsko

CRAFTER - 33 hl

Do polského města Lebork, které leží u Baltského moře, dodaly a instalovaly PACOVSKÉ STROJÍRNY malý průmyslový pivovar s třínádobovou varnou o objemu 35 hl. Investor, polská společnost AleBrowar, je již na polském trhu s pivem velmi známá a populární, avšak doposud vařili pivo pouze v pronajatých pivovarech, což jim již nadále nevyhovovalo a rozhodli se pro vlastní zařízení. Jak je patrné již z názvu společnosti „ALE“, specializují se na výrobu piv svrchně kvašených. V této kategorii již se svým pivem získali na odborných degustacích několik ocenění. V USA byla tato značka v roce 2016 zařazena mezi top 100 výrobců piva ve světě. Pivovar zahájil svoji činnost v lednu 2017.

 

 
Pivovar U Supa, Praha

KEGGY - 5,5 hl

V roce 2016 proběhla realizace malého pivovaru, umístěného v samotném centru Prahy v Celetné ulici v restauraci U Supa. Jedná se o minipivovar s ročním výstavem 1100 hl ve zcela unikátní konfiguraci dodaného zařízení, neboť došlo na přání konečného zákazníka ke spojení dodávky skleněné varny od renomovaného německého výrobce a ostatního zařízení z produkce PACOVSKÝCH STROJÍREN, které se stali generálním dodavatelem celého pivovaru „na klíč“. Výše zmiňovaná dvounádobová varna o velikosti 500 litrů, jejíž rmutovystírací pánev má plášť vyrobený z borosilikátového skla, je jedinou takovouto varnou v Česku a přináší neobvyklý zážitek pro návštěvníky restaurace, kteří mohou na vlastní oči vidět, jak probíhá proces vystírání, rmutování a chmelovaru při výrobě klasického českého ležáku. Tutu restauraci mají v oblibě návštěvníci převážně z asijských zemí – Čína, Korea, Japonsko – kteří s úžasem sledují, jak se pivo vaří v pivovaru, dodaném naší společností. Slavnostní otevření pivovaru proběhlo 2. 3. 2017.

 

 

 

 
Pivovar Cristal Georgia, Gruzie

CRAFTER - 33 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY realizovaly v roce 2016 projekt kompletní modernizace a intenzifikace malého průmyslového pivovaru Cristal Georgia ve východní části Gruzie v oblasti Lagodekhi. Na základě společné dohody s majitelem pivovaru byly řešeny možnosti navýšení kapacity pivovaru dodávkou prvních 3 kusů CK tanků a zároveň byla řešena kvalita vyráběného piva dodávkou křemelinové filtrace. Slavnostního otevření nové budovy s 3-nádobovou celonerezovou varnou o JV 33hl a zcela novým šrotovým hospodářstvím proběhlo 7. června 2016 a zúčastnili se ho vedle zástupce naší společnosti a vedení skupiny SAFICHEM i zástupci místních a oblastních státních orgánů včetně místních celebrit. S PACOVSKÝMI STROJÍRNAMI bylo dohodnuto pokračování spolupráce pro další období, a to v oblasti navýšení studených provozů o další CK tanky a vyřešení problémů souvisejících s chlazením.

 
Praha Craft Brewery - Praha 993, Jižní Korea

KEGGY - 5,5 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly minipivovar s ročním výstavem 125.000 litrů piva typu českého světlého ležáku, vařeného českým sládkem z českých surovin – slad, chmel apod. do města Busan v Jižní Koreji. Pivovar byl dodán v rekordním čase – od uzavření kupní smlouvy do doby zprovoznění pivovaru neuplynuly ani 4 měsíce. Proto i část dodávky zařízení byla dodána letecky. Pivovar je umístěn ve zcela nově zrekonstruované budově bývalého průmyslového objektu, ve kterém vzniklo nákupní a kulturní středisko a náš řemeslně překrásně zpracovaný pivovar s měděnou varnou stojí v samém centru budovy, obklopen obrazovou galerií a luxusními butiky. Pro samotné Korejce je tak návštěva našeho pivovaru zcela nevšedním zážitkem.

 

 

Pivovar Na Čtyrce, Pelhřimov

PUBBY  - 11 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY jako generální dodavatel kompletní technologie pivovaru s plánovaným výstavem 1500 hl/rok, který se nachází v restauraci Na Čtyrce v Pelhřimově na náměstí. Dominantou pivovaru je dvounádobová bloková varna v měděném provedení o objemu 11 hl vyrážené mladiny na várku, která je umístěna v samostatné místnosti s prosklenou výlohou. Plánovaný roční výstav pivovaru je 1500 hl/rok. Součástí dodávky byly kvasná káď 10 hl, kvasné tanky, ležácké tanky, přetlačné tanky a další příslušenství. První slavnostní vaření piva proběhlo na Nový rok 2016.

 

 

 
Pivovar Uhříněves, Uhříněves

MALTY - 22 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly technologii minipivovaru do PIVOVARU UHŘÍNĚVES. Nový pivovar byl vybudován v městské části Prahy 22 – Uhříněves, kde se nachází objekt bývalého pivovaru a sladovny, ve kterém se vařilo pivo již od roku 1705. Technologie se skládá z dvounádobové nerezové blokové varny o objemu vyrážené mladiny 22 hl, vířivé kádě, kvasných kádí, ležáckých tanků, cylindrokónického tanku, přetlačného tanku, CIP nádob, chladicím zařízení VLV 340 a dalšího zařízení a aparátů. Pivovar byl slavnostně otevřen v dubnu 2016.

 

 

 
Pivovar Revolta, Žďár nad Sázavou

KEGGY - 5,5 hl

Objekt pro instalování minipivovaru se nachází v horní části náměstí Republiky ve Žďáru nad Sázavou.  Minipivovar  je tvořen z dvounádobové blokové nerezové varny o objemu vyrážené mladiny 5,5 hl, kvasné kádě, ležáckých tanků, cylindrokónických tanků, mačkadla, plničky, myčky, dalších aparátů a zařízení. Přes velké zasklené otvory si zákazník může prohlédnout celou technologii pivovaru i práci sládka. Pivovar byl otevřen v dubnu 2016.

 

 
Kláštorný Pivovar - Bratislavská Reštaurácia, Bratislava

PUBBY  - 11 hl

Kláštorný pivovar  byl postaven na významném místě v samém centru města v restauraci „Bratislavská reštaurácia“, která se nachází na náměstí Slovenského národního povstání, v bývalém objektu Kino Praha. Dovnitř se vchází bratislavskou Zlatou uličkou, kde jsou vyobrazené repliky fasád a artefaktů historických budov Bratislavy.  Zařízení minipivovaru bylo instalováno v druhé polovině roku 2015. Technologie se skládá z měděné varny o objemu 11 hl s parním ohřevem, vířivé kádě, kvasných kádí, ležáckých tanků, cylindrokónických tanků, výrobníkem ledové vody a dalšího zařízení.  Pivovar byl otevřen na konci roku 2015.

 

 

 
Pivovar Maryensztadt, Polsko

PUBBY  - 11 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly minipivovar do polské Zwoleni. Technologie se skládá z dvounádobové varny 11 hl v provedení kartáčovaný nerez s parním ohřevem, výrobníku ledové vody, 12 ks cylindrokónických tanků o objemu 20 hl a dalšího příslušenství. V pivovaru se vaří především svrchně kvašená piva a od začátku působení na polském trhu je o pivo značky MARYENSZTADT z tohoto pivovaru velký zájem.

 

 

Pivovar Trautenberk, Horní Malá Úpa

CRAFTER - 33 hl

Pivovar Trautenberk, jehož dominantou je nerezová varna pro objem vyrážené mladiny 30 hl na jednu várku, ležácké tanky s objemem 60 hl, výrobník ledové vody VLV 460 a další zařízení se nachází v Pensionu Družba v Horní Malé Úpě. Tato atraktivní lokalita ležící ve východních Krkonoších na hraničním pásmu České republiky a Polska je v zimním období vyhledávána řadou lyžařů a místní turistické stezky lákají v letních měsících milovníky turistiky. Zákazníky zmiňovaného pivovaru zajisté upoutají cylindrokónické tanky, které jsou umístěné na vyvýšené konstrukci. Jsou nepřehlédnutelné již z hlavní silnice vedoucí kolem objektu. Investor si vybral PACOVSKÉ STROJÍRNY jako renomovaného dodavatele minipivovarů. Roční výstav pivovaru Trautenberk je přibližně 8 000 hl a pivo bude k dostání i v dalších lokalitách Krkonoš, jako jsou Janské Lázně apod.

 

 

 

 

Rodinný pivovar Pospíchalovi, Hladov

MALTY - 22 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly další minipivovar na Vysočinu do obce Hladov, nedaleko Jihlavy. Dodána byla nerezová varna o objemu 22 hl, whirpool, chlazení mladiny 20 hl/hod.,  2 ks kvasných tanků 40 hl, 4 ks ležáckých tanků 20 hl, 3 ks ležáckých tanků o objemu 40 hl a přetlačné tanky o objemu 20 hl a 40 hl. Dalším příslušenstvím je zásobník horké vody 30hl, stanice CIP 10 hl s ohřevem a bez, výrobník ledové vody a stáčení do KEGů. Plánovaný výstav minipivovaru Hladov je 3 500 hl/rok.

 
Minipivovar Kopuletý, Hluboké

PUBBY  - 11 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly minipivovar do objektu bývalého statku v obci Hluboké, který prochází kompletní rekonstrukcí  a  bude zde pension,  restaurace s minipivovarem a vinotéka.  Investor si vybral PACOVSKÉ STROJÍRNY, protože požaduje vysokou úroveň řemeslného zpracování s velkým důrazem na kvalitu a design zařízení. Minipivovar se skládá z varny o velikosti 11 hl v provedení leštěné mědi se skleněnými průlezy, vířivé kádě, 6 ks kvasných kádí o objemu 10 hl, 24 ks ležáckých tanků s kapacitou 10 hl, 4 ks CK tanků o objemu10 hl, zásobníku na horkou vodu, mobilní dvounádobové CIP stanice 2 x 150 l, chladícího zařízení VLV 320 s rekuperací tepla, parního plynového vyvíječe, chladiče mladiny, mačkadla sladu, plničky lahví a PET, myčky a plničky KEG sudů.  Součástí dodávky je též vizualizace procesu vaření piva s automatickým řízením teplot. PACOVSKÉ STROJÍRNY provedou též kompletní sestavení zařízení na místě provozu, včetně jeho funkčního odzkoušení. Investor plánuje vařit české pivo klasickou technologií a způsobem.

 
Minipivovar Turák a vnuk, Slovensko

HOPPY - 2,5 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly na Slovensko plně automatickou blokovou, dvounádobovou varnu v nerezovém provedení o objemu 250 l, jedná se o nejmenší vyráběnou velikost, kterou PACOVSKÉ STROJÍRNY nabízejí.   V pivovaru je instalována technologie jednofázového kvašení, jedná se o 6 ks cylindrokónických tanků o užitném objemu 5 hl,  2 ks přetlačných tanků o objemu 5 hl, zásobníku na horkou vodu, CIP stanici, chladicí zařízení, plničku KEG sudů a další příslušenství. Pivovar se nachází v městečku Stará Turá, které leží necelých 60 km od česko-slovenských hranic a 12 km západně od Nového Města nad Váhom.

 
Pivovar Národní, Praha

KEGGY - 5,5 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly technologii do restaurace Pivovar Národní, která se nachází v prostorách římskokatolického kláštera Svaté Voršily, blízko Národního divadla v Praze.  Dvounádobovou ručně tepanou měděnou varnu o objem 5,5 hl dodaly PACOVSKÉ STROJÍRNY v roce 1994 do restaurace u Bezoušků v Průhonicích.  Nyní byla varna kompletně repasována a přesunuta do nové lokality společně s původními ležáckými tanky o objemu 5 hl a 10 hl. Technologii minipivovaru PACOVSKÉ STROJÍRNY nově rozšířily o kvasné kádě o objemu 10 hl, výrobníku ledové vody a dalšího příslušenství.

 

 
Projekt MUSETECH

PACOVSKÉ STROJÍRNY se zapojily do mezinárodního vědecko-výzkumného projektu vývoje technologie multi-senzorového zařízení pro řízení potravinářských procesů. Realizace projektu, na kterém se podílí 12 institucí z šesti evropských států, probíhá v rámci tzv. 7. rámcového programu Evropské unie. PACOVSKÉ STROJÍRNY jakožto vysoce kvalifikovaná strojírenská firma se znalostmi v oblasti pivovarnictví se podílejí na vývoji a výrobě experimentálního testovacího zařízení, které umožní simulaci řady varních postupů používaných v malých i velkých pivovarech. Jedná se o zařízení unikátní konstrukce o jmenovitém objemu 50 l vyrážené mladiny tvořené třínádobovou varnou s plně automatickým ovládáním. Průmyslová automatika dovoluje průběžné sledování procesu a zajišťuje z experimentálního i provozního hlediska nezbytnou vysokou reprodukovatelnost procesních kroků s maximální přesností a s eliminací neočekávaných odchylek.

 
Podřípský rodinný pivovar, Ctiněves

KEGGY - 5,5 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly kompletní technologii pivovaru na klíč pro Podřípský rodinný pivovar, který najdete přímo pod horou Říp v obci Ctiněves. Minipivovar restauračního typu se skládá z varny o objemu 5,5 hl s měděnou pokrývkou s tzv. klasickou technologií dvoufázové výroby piva a ročním výstavem 1000 hl. Pro kvašení a stáčení piva slouží 8 ks ležáckých tanků o objemu 10 hl, 1 ks cylindrokónický tank o objemu 10 hl, 2 ks  přetlačných tanků o objemu 10 hl, 3 ks kvasných otevřených kádí o objemu 10 hl a 1 ks  nádoby na kvasnice o objemu 40 l. Dalším příslušenstvím je zásobník na horkou vodu o objemu 10 hl,  nádoba pro CIP s ohřevem o objemu 2 hl a  nádoba pro CIP bez ohřevu o objemu 2 hl. Vaří se zde pivo tradiční metodou jen pomocí vody, chmele, sladu a pivovarských kvasnic. 

 
Pivovar ARTEZAN, Polsko

CRAFTER - 33 hl

Na konci loňského roku proběhlo slavnostní otevření nového průmyslového minipivovaru Artezan, jehož vlastníkem je firma Browar Prywatny.  Na polském pivním trhu se Browar Prywatny stal synonymem kvalitní značky, čemuž napomáhá i jeho výhodná dislokace. Výrobní hala Artezanu se nachází v obci Blonie, přibližně 35 km západně od centra Varšavy.Uvedení minipivovaru do provozu bylo pro investora zásadním krokem, neboť v minulosti vyráběl pivo na malém, svépomocně sestaveném zařízení. Browar Prywatny se specializuje na výrobu svrchně kvašených piv typu ALE, která získala značnou oblibu mezi konzumenty. Dominantní prvek minipivovaru z PACOVSKÝCH STROJÍREN představuje nerezová dvounádobová varna, kterou lze společně s vířivou kádí a gravírovacím pultem ovládat z jedné obslužné plošiny. Jedna várka má objem 3300 l. Zásobník šrotu pojme až 1100 kg sladu, navíc je vybaven mačkadlem sladu a vibračním zařízením pro jednodušší vyprazdňování zásobníku. Přípravu a dávkování sladu vykonává obsluha s minimální fyzickou námahou. Řízení varného procesu umožňuje software vyvinutý zaměstnanci PACOVSKÝCH STROJÍREN. Ovládání probíhá přes dotykový displej zobrazující aktuální stav. Program pracuje i v režimu ručního nebo poloautomatického řízení, dodává se  ve třech jazykových mutacích. Součást dodávky tvořily rovněž cylindrokónické tanky o celkové kapacitě 240 hl, přetlačný tank o objemu 30 hl a zásobník na horkou vodu s objemem 60 hl. K dalším zajímavostem patří například univerzální dávkovač chmele, který umožňuje dávkování chmele přímo do cylindrokónických tanků. V současné době Artezan vyrábí ročně 5.000 až 6.000 hl piva typu ALE. O novém minipivovaru již vyšel článek na portálu Polské minipivovary (http://polskieminibrowary.pl/2014/10/17/nowy-wiekszy-lepszy-browar-artezan/), který slouží jako průvodce po místech, kde vaří a nabízejí opravdové pivo.

 

 
Beskydský pivovárek, Ostravice

MALTY - 22 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly minipivovar na další české pohoří. Po Krkonoších a Šumavě následují Beskydy.  Minipivovar se skládá z dvounádobové blokové varny pro objem vyrážené mladiny 22 hl s nerezovými nádobami v pohledovém provedení broušený nerez a s parním ohřevem.  Varna je s obslužnou plošinou pro obsluhu varny a vířivé kádě o objemu 20 hl. Pro kvašení a stáčení piva slouží 1 ks cylindrokonický tank 40 hl, 4 ks cylindrokonické tanky 40 hl a 2 ks přetlačných tanků 40 hl. Dalším příslušenstvím je zásobník na horkou vodu 35 hl, nádoba CIP 1000 L, výrobník ledové vody VLV 200 a chladící zařízení VCHG 36 - výrobník chladu pro chlazení monopropylenglykolem. Ostravické beskydské pivo je 100% přírodní, to znamená, že je vyráběno pouze z čistých naturálních surovin. Splňuje dokonce i kritéria tzv. Reinheitsgebotu čili bavorského Zákona nejvyšší čistoty z roku 1516 kdy jediné povolené ingredience k jeho výrobě jsou slad, chmel, voda a kvasnice. A jak jinak – všechny tyto zmíněné suroviny jsou ryze české, případně moravské. Věhlasný hanácký slad a ještě věhlasnější chmel ze Žatce. To je to, co dělá české pivo českým pivem. A může být pro české pivo vhodnější voda než je ta z beskydských horských bystřin? Nechť je Beskydský pivovárek příjemným obohacením pivní mapy a osvěžujícím pivním stánkem pro místní občany i turisty.

 

 
Browar Miejski, Sopot

KEGGY - 5,5 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly minipivovar do města Sopoty, turisticky oblíbeného místa v Polsku. Investor oslovil PACOVSKÉ STROJÍRNY jako výrobce s dlouhou tradicí, velkými zkušenostmi a řemeslnou zručností – to vše považoval za záruku kvality, která má z jeho pohledu zásadní význam.  Místem realizace je restaurace „Zloty Ul“ ve městě Sopoty, které leží v severním pomořském vojvodství u Gdaňského zálivu v Baltském moři mezi Gdaňskem a Gdyní, s nimiž tvoří tzv. Trojměstí. Jedná se o turisticky velmi atraktivní lokalitu, kde se pořádají tradiční hudební festivaly, v letních měsících je tato oblast oblíbeným místem pro dovolené a odpočinek u moře. Restaurace „Zloty Ul“ se nachází nedaleko sopotského náměstí, ve vzdálenosti přibližně 0,5 km od moře. V současné době probíhá instalace kompletního minipivovaru s nerezovou varnou o objemu 5,5 hl, s cylindrokónickými tanky o velikosti 10 hl, výrobníkem ledové vody VLV 120 a ostatním zařízením. Jedná se tedy o kompletní dodávku zařízení minipivovaru na klíč, včetně zajištění služeb českého sládka a českých surovin. V letošní letní sezóně návštěvníci Sopot mohou ochutnat kvalitní pivo z pacovského minipivovaru. Očekáváme, že kompletní realizace by měla výrazně zlepšit vyhlídky pro dodávky dalších minipivovarů z produkce PACOVSKÝCH STROJÍREN na polském trhu.

 

 
Minipivovar Gordon´s, Jekatěrinburg

PUBBY  - 11 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly minipivovar do Jekatěrinburgu – čtvrtého největšího města Ruské federace, které leží na hranicích mezi Evropou a Asií, Oficiální zahájení provozu se uskutečnilo ve dnech 10. a 11. července 2014 a účastnilo se ho mnoho významných hostů. Dodání minipivovaru proběhlo „na klíč“, tzn. od zpracování projektu až k první uvařené várce piva. Dvounádobová bloková varna z nerezu s měděnými pokrývkami s kapacitou jedné várky 11 hl je situována uprostřed stylové restaurace. Technologii minipivovaru dále tvoří kvasné hospodářství s celkovou kapacitou 70 hl (5x kvasný tank 10 hl, 1x kvasný tank 20 hl) a ležácké hospodářství s kapacitou 180 hl (12x ležácký tank 10 hl, 3x ležácký tank 20 hl). Ke stáčení piva slouží čtyři tanky se jmenovitým objemem 10 hl. Mezi doplňkové vybavení patří plnička a myčka KEG sudů. Stávající výrobní kapacita minipivovaru činí 2500 hl piva za rok. Majitel již vlastní síť restaurací, kterou díky minipivovaru z PACOVSKÝCH STROJÍREN rozšířil o nabídku vlastního piva.

 
 

 Dominiantou restaurace je 11 hl nerezová varna s měděnými pokrývkami.

 

FRIENDS, Minsk

PUBBY  - 11 hl

Na konci minulého a počátkem letošního roku PACOVSKÉ STROJÍRNY úspěšně realizovaly projekt restauračního minipivovaru FRIENDS v Minsku s ročním výstavem 3500 hl. Dominantou minipivovaru je 11 hl dvounádobová nerezová varna vyhřívaná parou v pohledovém provedení leštěné mědi s ručně tepanými pokrývkami a elektronickou vizualizací teplot. Kvašení piva probíhá ve dvou otevřených kvasných kádích o objemu 10 a 20 hl. Mezi doplňkové vybavení patří například plnička KEG sudů a PET lahví, dvouválcová myčka KEG sudů a výrobník ledové vody. 

 

Slavnostní otevření minipivovaru proběhlo 9.5.2014. 

 
 
Lyer, Modrava

PUBBY  - 11 hl

V prosinci 2013 PACOVSKÉ STROJÍRNY realizovaly projekt nového minipivovaru Lyer v Modravě v centru Šumavského národního parku. Dominantou minipivovaru je 11 hl dvounádobová nerezová varna vyhřívaná parou v pohledovém provedení leštěné mědi, která spolu s rustikálním zařízením restaurace pomáhá spoluvytvářet příjemnou atmosféru. Várenské nádoby doplňuje vířívá káď o stejném objemu. Kvašení a ležení piva probíhá v osmi CK tancích o objemu 20 hl, které se využívají pro stáčení v ruční lince také jako přetlačné tanky. Doplňkové vybavení představuje plnička KEG sudů a PET lahví. Součástí dodávky byl rovněž systém pro akumulaci tepla a chladu v podobě uzavřeného okruhu teplé a ledové vody (1 akumulační nádoba o objemu 2000 l, 1 akumulační nádoba o objemu 1000 l na chladící médium, 1 akumulační nádoba o objemu 2000 l na chladící médium, 2 bojlery o objemu 750 l na topnou vodu. 1 bojler o objemu 300 l na topnou vodu).

 

Minipivovar Lyer vaří pivo dekokčním způsobem, jeho nabídka zahrnuje piva tzv. plzeňského typu s nižším i vyšším obsahem alkoholu (světlá, polotmavá, tmavá a speciální).

Slavnostní otevření minipivovaru Lyer se konalo 4.4.2014. 

 

 

 

U Tří růží, Praha

PUBBY  - 11 hl

Realizace tohoto minipivovaru byla pro PACOVSKÉ STROJÍRNY poměrně velkou výzvou. V rámci zakázky jsme vyráběli dvounádobovou blokovou varnu pro objem vyrážené mladiny 11 hl v pohledovém provedení z leštěné mědi. Varna se nachází v přízemních prostorách restaurace. Varnu doplňuje jedna otevřená kvasná káď a uzavřené tanky umístěné ve sklepě domu. Kapacita ležáckého sklepa je 1 200 – 1 500 hl za rok. Plánovaný výstav je 1 500 hl piva za rok, tj. 2 000 vytočených piv na jednu várku.

Kromě vlastní výroby jsme taktéž prováděli instalaci minipivovaru do restaurace v historickém centru Prahy. Další překážkou byly také malé kapacity restaurace, které si nakonec vyžádaly přepravu a instalaci pomocí vrtulníku. Všechna omezení však zaměstnanci vyřešili, instalace speciálně připravených ležáckých tanků probíhala po dohodě s památkáří pouze v nočních hodinách. Navíc bylo třeba instalovat parní vyvíječ střechou za pomoci vrtulníku.

Realizace zakázky probíhala od srpna 2011 a v květnu 2012 bylo možné po souhrnné desetiměsíční práci pivovar otevřít. Na návštěvníky čekají piva plzeňského typu a také pivní speciality.

 

U Bezoušků, Praha - Průhonice

KEGGY - 5,5 hl

Tato zakázka byla jedním z prvních minipivovarů z produkce PACOVSKÝCH STROJÍREN na klíč. Do průhonické restaurace U Bezoušků jsme v roce 1994 instalovali měděnou varnu velikosti 5,5 hl, dále kvasné kádě, ležácké a stáčecí tanky. Dodávkou byla kompletní sestava zařízení včetně chlazení tanků. Varna se nachází přímo v prostorách restaurace. Restaurace nabízí standardní ležák plzeňského typu (11°, 12° a 15°) a různé speciální druhy piv. V současné době je tento minipivovar přesunut do nových prostor v Praze s novým jménem - Pivovar Národní. 

 

Rodinný pivovar Hendrych, Vrchlabí

MALTY - 22 hl

PACOVSKÉ STROJÍRNY spolupracovaly také při zakládání minipivovaru Hendrych ve Vrchlabí v září 2011. Jedná se o rodinný minipivovar, který je umístěn v blízkosti lyžařských areálů v Podkrkonoší, a sází tak na celoroční zájem turistů o tuto oblast. Do srpna 2012, kdy byla zakázka dokončena, naši zaměstnanci vyrobili a nainstalovali pivovar s počátečním výstavem 3 000 hl s uvažovaným budoucím rozšířením. Technologie se skládá z nerezové varny 22 hl a kvasných, ležáckých a přetlačných tanků 20 a 40 hl a 1 ks CK tanku 20 hl, určeného pro výrobu speciálních druhů piv. Návštěvníci mohou vyzkoušet třeba jedenáctistupňové světlé pivo a třináctistupňový polotmavý speciál (pivo spodně kvašené, nepasterizované, nefiltrované).

 

Chrám chmele a piva, Žatec

PUBBY  - 11 hl

Realizace minipivovaru v oblasti s dlouholetou tradicí v pěstování chmele přivedla PACOVSKÉ STROJÍRNY v prosinci roku 2009 do Chrámu chmele a piva v Žatci. Město Žatec se rozhodlo provozovat minipivovar v rámci svého pivního komplexu, jehož součástí je například i chmelařské muzeum nebo vyhlídková věž.

Dodávaná sestava minipivovaru na klíč umožnila výrobu piva plzeňského typu s ročním výstavem 1 000 hl, ve třech základních druzích 10°, 12° a 14°, případně dalších speciálních druhů piva. Vše bylo přizpůsobeno pro žateckou chmelařskou oblast tak, aby převládalo použití českého chmele. Celá zakázka byla dokončena v červnu 2010.

 

 

Vyšší odborná škola ekonomických studií a střední průmyslová škola potravinářských technologií , Podskalská  (VOŠ a SPŠ)

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly v roce 2007 do Vyšší odborné školy ekonomických studií a střední průmyslové školy potravinářských technologií nerezovou laboratorní varnu o objemu 50 l. Technologie pivovaru slouží k výuce budoucích sládku. Škola také pomáhá vzdělávat zaměstnance PACOVSKÝCH  STROJÍREN v oblasti potravinářských technologií

www.easybrewtech.cz

Novinky

Rozšíření Pivovar U Supa
07.02.2018

PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly v loňském roce unikátní technologii se skleněnou varnou pro jednu z nejznámějších pražských restaurací U Supa, která se nachází v samém centru města nedaleko Staroměstského náměstí. Po necelém roce provozu došlo...

Více novinek